PROJEKTOWANIE KUCHNI

Patrząc na kuchnię zazwyczaj zwracamy uwagę na kolor frontów, design, detale czy modne sprzęty. Planując kuchnię trzeba jednak mieć na uwadze oprócz estetyki – funkcjonalność, wygodę i komfort pracy. Podstawą jest więc przemyślany projekt[…]Kuchnia powinna być dostosowana do naszego stylu życia i wymagań oraz powinna być na tyle uniwersalna, żeby mogła nam służyć przez wiele lat.

Czytaj dalej ...

Ocieplające dodatki- czyli sweter we wnętrzach.

Czasem jesienne wieczory są tak ponure i zimne, że chciałoby się opleść kocem w całości razem z fotelem, kubkiem z herbatą i czekoladą w jeden kokon…i tak aż do wiosny. Biorąc pod uwagę słabą funkcjonalność takiego rozwiązania, producenci elementów wyposażenia wnętrz, designerzy i inni zmarznięci wizjonerzy proponują nam wyposażenie i dekoracje o wysokim stopniu przytulności. Koce czesankowe, plecione pufy, tapicerka w warkocze z grubym splotem to niesłabnący hit w aranżacji wnętrz.

Czytaj dalej ...

Dobry projekt- czyli co dobry architekt wnętrz zrobić powinien?

Dobry architekt wnętrz powinien być kreatywny. Ale nie należy oczekiwać, że wchodząc do mieszkania doznaje magicznego olśnienia i od progu już widzi oczami wyobraźni każdy mebel, kolor tapety, obrazek i klatkę z papugą, która się tam znajdzie… Te wszystkie elementy a także wiele innych detali znajdują swoje miejsce dopiero w dobrze przygotowanym projekcie.

Czytaj dalej ...

Nowe życie materiałów sprzed lat

Czasami nie warto wyrzucać lub demontować rzeczy, na które minęła już moda. Materiały, meble czy lampy często spotykane lata temu wracają w nowej odsłonie.  Przeglądając wnętrza z lat PRL-u zauważymy kilka pojawiających się dzisiaj trendów.

Jednym z nich jest lastryko – inaczej terrazzo – mieszanka cementu, wody, grysu oraz barwnika.   W przeszłości często używane jako materiał na parapety czy schody – od niedawna pojawia się w nowej odsłonie.

Czytaj dalej ...

Dywan na całą podłogę czy mały miękki dywanik?

Dywany i tkaniny dekoracyjne to kolejny istotny akcent we wnętrzu. Możemy zostawić odsłonięte okna i odkryty parkiet, jednak jeśli zależy nam na przytulnej atmosferze w mieszkaniu to nie powinniśmy z nich rezygnować. Szczególnie, że na naszym rynku na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, bo wybór jest naprawdę duży.

Czytaj dalej ...

Tapety i ich możliwości.

Tekstylia i tapety są często zostawiane na sam koniec procesu projektowania – czyli właściwie już – dekorowania wnętrz. Skupiamy się na płytkach, kolorach ścian i mebli i potem przypadkowo dobieramy zasłony, tapety czy dywany. Zupełnie niepotrzebnie – bo właśnie od nich możemy wyjść myśląc o tym jaki klimat i charakter ma mieć nasze mieszkanie.

Czytaj dalej ...