Projektowanie jadalni

Życie towarzyskie niemal w każdym polskim domu oraz mieszkaniu koncentruje się na dwóch miejscach – salonie i jadalni. Gwarantem komfortu i swobodnego samopoczucia w drugim – tytułowym rodzaju pomieszczenia jest wygodny i stabilny. Dużą rolę odgrywają również inne – na pozór detale wyposażenia, dlatego istotne jest profesjonalne, a zarazem dostosowane do potrzeb indywidualnych projektowanie jadalni. W jaki sposób stworzyć jadalnię idealną i na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Na początek kilka cennych wskazówek.
Zanim przejdziemy do prac związanych z aranżacją wnętrza warto przede wszystkim przeprowadzić analizę funkcjonalno- przestrzenną całego domu. Bardzo istotną kwestią jest właściwe rozplanowanie wszystkich pomieszczeń, w tym również jadalni. Wnętrza muszą być rozmieszczone tak, by korzystanie z nich było dostosowane do upodobań i przyzwyczajeń użytkowników, funkcjonalne i intuicyjne.

Lokalizacja jadalni jest o tyle utrudniona, że powinna znajdować się ona jednocześnie blisko kuchni i salonu, a z drugiej strony nie może utrudniać komunikacji we wnętrzu. Bardzo istotne jest zachowanie zasad ergonomii, determinujących odległości, które powinniśmy zastosować przy ustawianiu stołu i krzeseł, by korzystanie z nich nie było utrudnione.

We właściwym rozmieszczeniu i zaaranżowaniu pomieszczeń bardzo pomocny jest projektant wnętrz – Dzięki współpracy z profesjonalistą, który wie jak połączyć marzenia z funkcjonalnością, proces projektowania przebiega przyjemnie i sprawnie. Szereg udzielonych rad i wskazówek pozwala na uniknięcie wielu błędów, które mogłyby mieć negatywny wpływ na komfort użytkowania danej przestrzeni.